{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "birthday": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
K A M P A N Y A L A R +
Her 600 TL'ye 150 TL Az Öde

Cyber Monday

3012 ürün
3012 ürün
FİLTRELERİ KALDIR KAPAT

Black Friday İndirimleri ve Kampanyaları 2020

Black Friday, Amerika Birleşik Devletleri'nde her yıl kasım ayının dördüncü perşembesi kutlanan Şükran Günü'nden (Thanksgiving Day) bir sonraki güne deniyor. Resmi bir tatil olmamakla birlikte bu gün, 1952'den beri Noel alışveriş sezonunun başlangıç tarihi olarak kabul ediliyor. Black Friday günü, mağazalar çok yüksek oranda indirimler yapıyor ve kapılarını normalde olduğundan çok daha uzun bir süre müşterilerine açık tutuyor. Hatta 2011'den itibaren Walmart, Kohl's, Best Buy gibi bazı mağazalarda gece yarısından itibaren alışveriş yapmak mümkün hale geldi. %80'e varan bu büyük indirimler ve uzatılmış alışveriş saatleri ise 1952'den beri her yıl büyük bir alışveriş çılgınlığıyla sonuçlanıyor.


Black Friday Ne Demek?

Türkiye'de Black Friday’in karşılığı olarak "Kara cuma" kullanılıyor. Kara cuma ifadesi sende pek hoş çağrışımlar uyandırmamış olabilir ve Noel alışverişi başlangıç tarihine neden böyle kötü çağrışımları olabilecek bir isim verildiğini merak ediyor olabilirsin. Doğrusunu istersen, kara cumanın da zaten pek eğlenceli bir geçmişi yok. Bugün her ne kadar kara cuma olumlu bir anlama sahip olsa da, geçmişte durum hiç de bu şekilde değildi.


Black Friday indirimleri ve alışveriş çılgınlığı 1952'den beri devam ediyor olsa da, aslında adını resmi olarak bu tarihten 9 yıl sonra alıyor, hem de oldukça kötü çağrışımlarla! Yapılan büyük indirimlerden yararlanabilmek için gece yarısından itibaren mağaza kapısında kuyrukta bekleyenler, mağazalara ulaşmaya çalışılırken oluşturulan korkunç trafik, sokaklardaki müthiş kalabalık... 50'li yıllarda polisler, yaşanan kaosu ifade etmek için bu günden kara cuma olarak bahsediyorlardı. Daha sonra ilk kez Philadelphia'da bir gazetenin bu ifadeyi kullanmasıyla birlikte oldukça yaygınlaştı. Ancak satıcıların, müşterileri kötü çağrışımları olan bir günle kendilerine çekmeleri zordu. Bu yüzden günün daha olumlu çağrışımları olsun istendi ve adı "Big Friday"e (Büyük cuma) çevrilmeye çalışıldı, ancak başarılamadı. 80'li yıllara gelindiğindeyse satıcılar, kara cuma fikrini olumluya çevirecek yeni bir durumu fark ettiler: Amerika’da muhasebe kayıtlarında kırmızı mürekkep zararı, siyah mürekkep ise kârı ifade ediyordu. Satıcılar da mağazaların bu günde elde ettiği bu yüksek orandaki kârı ifade etmek için “Black” kelimesini kullanmaya başladı. Böylece en başta bir kaostan kaynaklanan adına rağmen bugün kara cuma adı, herkes için olumlu çağrışımlara sahip oldu.


Bu Yıl Black Friday Ne Zaman Gerçekleşecek ve Kaç Gün Sürecek?

2018 yılında satışlar, 2017 yılına göre %8.5 artarak 6.2 milyar dolarla rekor sayıya ulaşmıştı. Üstelik her yıl satışlar bir önceki yıla oranla giderek artmaya devam ediyor. Bu nedenle bu yıl 29 Kasım tarihine denk gelecek olan kara cumanın, 2019 yılı için nasıl sonuçlanacağı merakla bekleniyor. Kara cuma, bir günlük bir indirimmiş gibi görünse de, pek çok mağaza indirimlerini hafta sonu da devam ettiriyor. Hatta artık Black Friday'i takip eden pazartesi de Cyber Monday indirimleri başlatılıyor. Bu durumda denebilir ki, 2019 Black Friday indirimleri 4 güne yayılan bir indirim şölenine dönüşecek.


Black Friday İndirimleri Türkiye'de Uygulanıyor mu?

Black Friday her ne kadar önceleri yalnızca Amerika ve Kanada'da Noel öncesi uygulanan bir indirim dönemi olsa da, globalleşen dünyada e-ticaretin de gelişmesiyle tüm dünyaya yayılan bir uygulama haline geldi. Şimdi pek çok ülkede mağazalar kara cuma için oldukça cazip kampanyalar hazırlıyor. Tüm yıl boyunca hiç indirim yapmayan mağazalar bile Black Friday döneminde indirim yapıyor, bu güne özel indirim kuponları, fırsatlarla dolu büyük kampanyalar hazırlıyor, %80'e varan indirimler, indirimlere ek başka fırsatlarla çok cazip teklifler sunuyor.


Sen de Black Friday döneminde bu ifadelerle sıkça karşılaşabilirsin. Çünkü Black Friday indirimi Türkiye'de de uygulanıyor. Üstelik oldukça da ilgi görüyor. Şöyle ki; Türkiye'deki kullanıcıların kara cumada yaptıkları alışverişin oranı normal bir güne kıyasla birkaç kat artış gösteriyor ve bu durum satış olanlarında adeta bir sıçramayla sonuçlanıyor. Bunun sebebi ise tüm firmaların az veya çok, mutlaka bu güne özel bir indirim uygulaması yapıyor olması. Doğrusu, indirim oranları üzerine yapılan araştırmalara göre, Türkiye'de kara cuma günlerinde yapılan indirim oranının diğer indirim zamanlarından iki kat daha fazla olduğu görülüyor. Bu demek oluyor ki, belki pahalı olduğunu düşündüğün için alamadığın o denim ceketi ya da sezon zamanı çok beğenip de satın almak için indirime girmesini beklediğin tüm o elbiseleri, sweatshirt'leri, jean'leri alma fikrini Black Friday günleri için yeniden değerlendirebilirsin.


Black Friday İndirim Döneminde Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Biliyorsun ki, Black Friday deyimi ilk üretildiğinde, uygun fiyatlı Noel alışverişi yapmak ve sevdiklerine Noel hediyesi alabilmek isteyen insanların sebep olduğu kaosu betimlemek için kullanılıyordu. İşte belki tam da bu yüzden kara cuma indirim oranı, kolay alınabilir ve hediye edilebilir ürünlerde çok daha yüksek oluyor.
 • Kolay ulaşılabilir ve hızlı alınabilir oluşuyla da giyim kategorisi alışverişin en rağbet gören ve en yüksek oranda indirimin bulunduğu bölümlerinden biri. Tıpkı GAP'in bugüne özel göz alıcı indirimlerinde görebileceğin gibi. Her cinsiyet ve yaş grubu için ürettiği enerjik ve dikkat çekici tasarımlarıyla GAP, Black Friday günlerine damgasını vuruyor.
 • GAP, Black Friday özel kuponları ve göz alıcı indirimleriyle bu efsane günlere katılarak sana muhteşem fırsatlar sunuyor. Eğer indirimleri takip edersen sana maksimumum hareket özgürlüğü sunacak o muhteşem jean'lerden birine, müthiş kış soğuğunda yumuşak dolgulu dokusuyla sevgilinin içini ısıtacak bir sweatshirt'e, yeni doğan minicik yeğenin için rengarenk tasarımlarıyla yumuşacık montlara ya da belki de o çok istediğin vintage cekete çok uygun fiyata sahip olman öyle büyük bir olasılık ki!
 • Ancak burada mühim olan nokta mümkün olduğunca hızlı olmak. Seninle birlikte aynı ürünlerin hayalini kuranlar mutlaka vardır. Bu yüzden istediğin kıyafetin stoğu hızlıca tükenebilir. Eğer tükenen stoklar yüzünden hayal kırıklığına uğramak istemiyorsan, mutlaka elini çabuk tutmalı ve indirim fırsatlarını hızlıca değerlendirmelisin.
 • Eğer internet üzerinden alışveriş yapmak istiyorsan, alışveriş sepetini önceden hazırlamanda ve stokları düzenli olarak kontrol etmen de fayda var. Yoksa hemen tükenebilir!
 • Bazen mağazalar Black Friday indirimlerini perşembe akşamı başlatabiliyor. Bu yüzden GAP'in internet sitesini ziyaret edip indirimin erken başlayıp başlamadığını kontrol etmek ve indirim günleri mesajlarını takip etmek iyi bir fikir. Tüm bunların yanı sıra internet alışverişinden hoşlanmayan biri olabilirsin. Mağazaya gidip denemek, görüp almak senin için çok daha keyifli olabilir. Ancak yine de Black Friday günlerinde, böylesine çılgın bir alışveriş furyasında her ürünü denemek için pek fazla fırsatın olmayacağını bilmelisin. 
 • Almak istediğin ürünlere mağazada karar vereceksen, bunu indirim günlerinden önce yapmanda fayda var. Birkaç gün önce mağazada deneyip senin olmasını istediğin GAP ürünlerine karar verdikten sonra, indirimle birlikte tüm bu ürünlere kolayca sahip olabilirsin.


Öyleyse hemen şimdi, GAP'in yüzlerce çeşit enerji dolu ve göz alıcı tasarımları arasından beğendiklerini bulmaya ne dersin? Tek yapman gereken bir GAP mağazasına uğramak ve en beğendiğin ürünleri hemen incelemek. 


{ "event": "product_listing_page", "page_type":"product_listing", "product_listing_page": { "category":"", "category_id":"", "top_3_product_name":["Oversize Keten Gömlek","Sky High\u002DRise Jegging Pantolon","Gap Logo T\u002Dshirt"], "top_3_product_id":["974520","660524","703390"], "top_3_product_price":["599.95","699.95","299.95"], "top_3_product_gender":["WOMENS","WOMENS","WOMENS"] } }

Beden Tablosu
Kadın
  Üstler & Dış Giyim
   BEDEN TABLOLARI
   X
   E-BÜLTEN SÖZLEŞMESİ

   E posta adresim kullanılarak tarafıma, Marka Mağazacılık A.Ş.’ye ait markalar ile ilgili kampanyaların, indirimlerin, promosyonların ve ürünlerin tanıtıldığı E-BÜLTEN ve ticari elektronik iletiler gönderilmesine ONAY veriyorum.
   Tarafıma E-bülten ve ticari elektronik iletiler gönderilsin.
   Tarafınıza E-bülten gönderilmesini talep etmeniz halinde e-posta adresinize gönderilecek ONAY e-postasındaki bağlantıya (linke) tıklayarak ONAY sürecini tamamlamanız gerekmektedir.
   Dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin e-bülten ve ticari elektronik iletileri almayı reddetme hakkına sahipsiniz.
   Ret bildiriminizi kolay ve ÜCRETSİZ olarak tarafınıza gönderilecek e-bülten içerisinde yer alan Üyelikten ayrılmak istiyorsanız tıklayınız bağlantısına tıklayarak veya musterihizmetlerigap@gapturkey.com.tr e-posta adresinden yapabilirsiniz.
   Ret talebinizin Marka Mağazacılık A.Ş’a ulaşmasını müteakip 3 (üç) iş günü içerisinde elektronik ileti gönderimi durdurulacaktır. Tarafınıza gönderilecek ticari elektronik iletinin içeriği ve gönderiye ilişkin diğer kayıtlar, gerektiğinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığına sunulmak üzere kayıt altına alınarak saklanacaktır.
   Ürün Favorilerinize Eklendi

   Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.