{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "birthday": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
2 Al %19 Az Öde

Erkek T-shirt Modelleri

Gap Logo T-shirt

Kısa Kollu T-Shirt

Polo Yaka T-shirt

Baskılı T-Shirt

Erkek T-shirtler

T-shirt, resmiyetin samimiyete dönüştüğü anları sembolize eder. Aynı zamanda mesafeli duruşun, arkadaş canlısı ve samimi bir sohbete terfi ettiği detaydır. T-shirt mü, gömlek mi ikileminde kaldığın zaman, smart casual bir model ile hayat kurtaran kahramandır. Peki sen hangi t-shirt modelini tercih ediyorsun, hangi model sende daha şık durur?


T-shirt'te Zamansız Şıklığı Yakala

T-shirt'ün kalıbı ne çok bol ne de çok sıkı olmalı. Eğer formda olduğunu düşünüyor ve vücudun şekline kesinlikle güveniyorsan, çok gevşek olmayan bir t-shirt ile vücudunun görünüşünü belli belirsiz ortaya çıkarmalısın. Bu durumda bile oversize t-shirt modelleri seni olduğundan daha büyük gösterecektir.


Uzun kollu t-shirt modellerinde de kısa kollularda da kol boyu önemli. Kıvrılmış ya da düz kesim kolların tamamında t-shirt kolu, pazı ve trisepsi göstermek için üst koldaki yarı noktaya kadar olmalı. Eğer kolların ve boyun biraz daha uzunsa, kol boyu da biraz uzun olabilir, bu orantısız durmaz. Uzun kollu t-shirt seçiminde ise bilekten aşağı sarkan kolların tercih edilmesi hoş olmayan bir görüntü yaratır. Uzun kollu t-shirt’ünün kollarını sıyırdığında dirsek ile bilek arasında toplanmalı, hatta dirseğe biraz daha yakın olmalı. Uzun kollu t-shirt kolu, tam olarak bileğinde sonlanmalı. Uzun kollu t-shirt ya da kısa kollu modellerde önemli bir başka nokta da t-shirt’ün omuz dikişinin omuz eğrisinin bittiği nokta ile hizalanması gerekliliği. 


T-shirt’lerin alt kısmı kalçadan daha yüksekte bitmemeli. En azından belini örtmeli. Daha büyük göğüs kafesine sahipsen ya da kalçan küçükse t-shirt, göğüs kısmından asılmış gibi durur. Göğüs kafesi büyük olan kişilerin en büyük sıkıntısı, aldıkları t-shirt’ün boyu uygun olsa da kısa görünüyor olması. Bunun için en güzel çözüm de konik kesim t-shirt’ler. Göğüs kafesini çevreleyen ve aşağı doğru hafifçe daralan t-shirt'ler tartışmasız hayat kurtarır. Kaliteli erkek t-shirt modelleri arasında en ideal etek boyu, belinden bir iki santim aşağı sarkan ve kalçalarda biten boydur. Bir önemli nokta daha: T-shirt’ü denerken muhakkak eğil, çömel ve istenmeyen görüntülerin olup olmadığını bir kontrol et. Başka bir kontrol noktası da her iki kolunu kaldırdığında t-shirt eteğinin uçuşma / yukarı kalkma miktarı olmalı.  GAP t-shirt modelleri arasından bedenine uygun seçimler yaparak tüm bu detayları tek seferde halledebilirsin.


T-shirt'te Nasıl Bir Kumaş Tercih Edilmeli? Hangi Yaka Kesimi Daha Uygun?

Herkesin bildiği gibi t-shirt seçiminde ana kriter iki tanedir: V yakalı ve sıfır yaka erkek t-shirt. Vücudunun duruşuna ve yüzünün şekline göre sana en yakışanı deneyerek bulabilirsin.


Sıfır yaka erkek t-shirt en klasik seçenek. Sana zamansız bir görünüm sunar. Omuzları dar olanlar için en uygun yaka sıfır yaka t-shirt'lerdir. Sıfır yaka kısa kollu t-shirt giydiğinde karşıdakinin gözü, omuzlarına kayar. Daha geniş ve daha iyi oranları öne çıkartır. Böylelikle daha dar omuz yanılsaması yaratır. Özellikle uzun bir boynun ve dar bir yüzün varsa en iyi seçim sıfır yaka t-shirt olacaktır. Çünkü bu; yüzün, boynun ve vücudun arasındaki dengeyi sağlar ve seni daha etkileyici hale getirir.


V yaka erkek t-shirt ise sıfır yaka t-shirt'ten daha az resmi bir model. Standart görünüşüne biraz stil katmak istiyorsan, V yakalı t-shirt’ler tam sana göre. Boyu kısa olanlar için de en uygunu, V yaka erkek t-shirt modeli. Çünkü görünüşe yükseklik katar. Ancak V yakanın en büyük handikapı, gözleri göbek ve bel tarafına kaydırması. V yaka erkek t-shirt modellerinde göğüs kıllarının biraz görünmesi normaldir. Ancak V’nin en alt noktası, köprücük kemiği hattından aşağı doğru 7 cm’den fazla inmemelidir. Geniş yaka erkek t-shirt modelleri tercih ediyorsan, vücudunun çok geniş olmadığından emin olmalısın.


Kalitenin doğrudan kumaşın ağırlığına bağlı olduğunu düşünen erkekler var. Bu erkeklerin en azından t-shirt malzemesi için böyle düşünmemesini öneririz. T-shirt, ikinci bir cilt gibi hissedilmeli. Hemen hemen tüm t-shirt'ler pamuktan ya da pamuk karışımı bir malzemeden üretilir. Pamukta da elyafın boyu önemli: En rağbet göreni Mısır pamuğu. Pamuk; doğal, yumuşak, serin ve statik bir yapı içerir. Pamuk karışımlarında da t-shirt’ün streç yapısının korunmasını sağlayan streç elyaf denilen elastan öne çıkar. Ancak, t-shirt'ünün daha az kırışmasını istiyorsan, pamuk – polyester karışımlarına bakmalısın. Diğer kumaş çeşitleri, keten ve viskon gibi emici türlerden sürekli soğuk tutan erkek spor t-shirt çeşitlerinin üretildiği termal kumaşlara kadar uzanır.


Erkek T-shirt Çeşitleri Yine Canlı, Yine Işıl Işıl

Klasik görünümlü erkek t-shirt'lerde düz renkler daha ciddi bir hava verir. Düz renk, kışlık ve erkek yazlık t-shirt modellerini daha klasik hale getirir.


Beyaz t-shirt: T-shirt'lerin atası. Klasik denizci ve asker basic t-shirt modellerini çağrıştırır. Kot pantolon ile giyildiğinde “Hayatım iyi gidiyor ama yine de asiyim.” imajı yaratır. Biraz nostaljik havası olduğu bir gerçek.


Koyu mavi, lacivert t-shirt: Her zaman ciddi görünüm taşır.


Gri t-shirt: Rahat görünen ve tercih edilen bir renktir.


Siyah t-shirt: Sert ve keskin bir imaj uyandırır. İlk buluşmalarda verdiği otoriter imaj nedeniyle dikkatli kullanılmalıdır. Bu nedenle düz siyah t-shirt’ünü nereye giyeceğini iyi belirlemen gerekir.


Sarı t-shirt: Açık tenliysen, cildini soluk gösterir ancak beje kaçanları daha klasik hava verir.


Baskılı t-shirt çeşitleri: Üzerinde çeşitli grafik tasarımlar ya da yazılar olan t-shirt'ler her zaman daha modern ve genç durur. Ancak daha sıradandırlar. Spor salonuna giderken, günlük işleri yürütürken, arkadaşlarınla film izlerken rahatlıkla giyeceğin bu t-shirt’leri kalabalık bir akşam yemeğinde giymen kimi zaman hoş karşılanmayabilir.


T-shirt'lerdeki grafiklerin yaşa paralel olması verdiği imaj açısından önemli. Metal gruplarının olduğu baskılı t-shirt modelleri, çok büyük logolar, abartılı espriler ve benzeri çeşitler ise hangi yaşta giyersen giy, sadece evde tek başına TV seyrederken hoş durur.


Herhangi bir aktiviteye giderken biraz ilham içeren t-shirt'ler uygun olur. Spor salonuna gitmeden önce konuyla ilgili bir mesaj içeren grafik t-shirt hoş durur. Hatta bu grafikler iyi bir sohbet de başlatabilir. Ancak ilk izlemini t-shirt’ün grafiği belirlememeli. Kısaca, t-shirt üzerindeki grafik tasarım, senin iletişiminin önderi olmamalı.


Hangi Kombinler Sana Daha Uygun?

T-shirt'lerinin kesimleri harika, kollarının duruşu enfes, ama gel gör ki pantolon ya da şort t-shirt kombinlerin hiç yaratıcı değil (ya da çok fazla yaratıcı). Bunun olmasını kimse istemez öyle değil mi?


 • Koyu renkli ya da beyaz bir t-shirt’ü koyu renk kot ya da bej rengi bir pantolon ile eşleştir. Bu kombinin dezavantajı yoktur ve inanılmaz derecede klasik bir imaj verir. Sıfır yaka t-shirt ile bej rengi pantolon tüm kusurları örten sihirli bir örtü gibidir.
 • Lacivert ya da mavi tişörtleri bej pantolon ile birleştir. Koyu renk t-shirt ve açık renk pantolon her zaman aynı rengin tonları t-shirt ve pantolondan daha iyi görünür.
 • Grafik tasarımı olan bir t-shirt giyiyorsan, baskın renginin kontrast renginde bir pantolon ya da şort giy.
 • Spor ceket ya da blazer içine t-shirt giyen erkekler bu görünümü sevseler de, moda tasarımcıları çok hoşnut değil, söylemiş olalım. Ceketin göreceli formalitesi, t-shirt’ün rahatlığı ile çakışır ve bu çakışma 80’lerde hoş karşılanıyordu. Eğer gerçekten ceket ve t-shirt kombininden hoşlanıyorsan, ceketin dokusuna dikkat et: Yumuşak ve doğal kumaş olmalı. Yine de erkek kışlık t-shirt modelleri üzerine spor montları tercih etmemen ve giyim dolabını güncellememen için hiçbir neden yok.

Enerjik görünümünü ve neşeli karakterini ortaya çıkaracak GAP erkek t-shirt modelleri arasından kendin için uygun olanları seçerek dolabını güncellemeye hemen başlayabilirsin.


{ "event": "product_listing_page", "page_type":"product_listing", "product_listing_page": { "category":"T\u002Dshirt", "category_id":"18146", "top_3_product_name":["Gap x WB™ Looney Tunes Grafik Baskılı T\u002DShirt","Gap Logo T\u002DShirt","Gap Logo T\u002DShirt"], "top_3_product_id":["846061","841819","841822"], "top_3_product_price":["599.95","469.95","469.95"], "top_3_product_gender":["MENS","MENS","MENS"] } }

Beden Tablosu
Kadın
  Üstler & Dış Giyim
   BEDEN TABLOLARI
   X
   E-BÜLTEN SÖZLEŞMESİ

   E posta adresim kullanılarak tarafıma, Marka Mağazacılık A.Ş.’ye ait markalar ile ilgili kampanyaların, indirimlerin, promosyonların ve ürünlerin tanıtıldığı E-BÜLTEN ve ticari elektronik iletiler gönderilmesine ONAY veriyorum.
   Tarafıma E-bülten ve ticari elektronik iletiler gönderilsin.
   Tarafınıza E-bülten gönderilmesini talep etmeniz halinde e-posta adresinize gönderilecek ONAY e-postasındaki bağlantıya (linke) tıklayarak ONAY sürecini tamamlamanız gerekmektedir.
   Dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin e-bülten ve ticari elektronik iletileri almayı reddetme hakkına sahipsiniz.
   Ret bildiriminizi kolay ve ÜCRETSİZ olarak tarafınıza gönderilecek e-bülten içerisinde yer alan Üyelikten ayrılmak istiyorsanız tıklayınız bağlantısına tıklayarak veya musterihizmetlerigap@gapturkey.com.tr e-posta adresinden yapabilirsiniz.
   Ret talebinizin Marka Mağazacılık A.Ş’a ulaşmasını müteakip 3 (üç) iş günü içerisinde elektronik ileti gönderimi durdurulacaktır. Tarafınıza gönderilecek ticari elektronik iletinin içeriği ve gönderiye ilişkin diğer kayıtlar, gerektiğinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığına sunulmak üzere kayıt altına alınarak saklanacaktır.
   Ürün Favorilerinize Eklendi

   Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.