{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "birthday": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }
SOSYAL SORUMLULUK

Türkiye’nin geleceği için önce insana yatırım ...


Topluma ve bireye hizmet amacıyla oluşturdukları kurumlarla bugüne kadar eğitim, sağlık ve kültür alanında yatırımlar gerçekleştiren Özyeğin Ailesi, çalışmalarını son dönemlerde özellikle eğitim üzerinde yoğunlaştırmış bulunuyor. Özyeğin Sosyal Yatırımları, toplumu oluşturan bireylerin potansiyellerini en üst noktaya taşımalarını sağlayacak, yaşam kalitelerini yükseltecek, erken yaşlarda başlayan ve üniversite eğitimine kadar uzanan geniş bir çerçevede ele alınan çalışmalarla ülkemizin toplumsal ve ekonomik gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.
H�sn� M. �zyein vakf1 A�ev �zyein �niversitesi 0z �ocuk
1989'den beri

Hüsnü M.Özyeğin Vakfı

Daha iyi bir hayat için! 1989 yılında kurulan Hüsnü M. Özyeğin Vakfı eğitim, sağlık ve kültür alanında gerçekleştirdiği projeler ile Türkiye’nin sosyal ve ekonomik gelişimine katkıda bulunarak bireylerin yaşamlarını iyileştirmeye adanmış özel bir vakıf.


İhtiyaç duyulan her yerde! Akademik başarısı yüksek ve desteğe ihtiyacı olan öğrencilere burslar veriyor ve bursiyer gençlerimiz için gelişim programları uyguluyor. Bu kapsamda bugüne kadar 12,000'den fazla öğrenciye burs sağlandı.
Eğitim alanında okul ve ortaöğretim kız öğrenci yurdu, sağlık alanında rehabilitasyon merkezleri inşası, kültürel mirasın korunması amaçlı restorasyon çalışmaları ve toplam 65 bağış yatırımlarıyla geçmişin ve geleceğin yanında yer alıyor.

Vakıf tarafından bugüne kadar 27 kız öğrenci yurdu, 16 ilköğretim okulu, 8 lise ve 3 rehabilitasyon merkezi inşa edildi ve bağışlandı. Eğitim için yapılan bu bağış yatırımlarından her yıl 30,000 öğrenci faydalanıyor.

Aynı zamanda Marmara depreminden sonra istanbul’da 4 ilköğretim okulu güçlendirildi ve okullara 4.000 bilgisayar bağışlandı. Kültürel mirasın korunması için Vakıf, Galata Mevıevihanesi’ni ve Ayasofya Müzesi’nin idari binalarının restorasyonunu üstlendi.


Yaşam becerileri eğitimleriyle genç kızlarımızın yanında ... Vakfın desteğiyle uzmanlar tarafından genç kızların eğitimi için geliştirilen özel program ile 5.000'e yakın genç kızımızın gelişimleri desteklendi ve eğitimler devam ediyor.
Ayrıca, Bitlis ve Kilis illerinde 14 köy ve 5 mezrayı kapsayan entegre bir kırsal kalkınma programı ile yoksullukla mücadele eden 4.000 kişinin genel refahını artırmak için kapsamlı bir kırsal kalkınma programı başlatılmış bulunuyor.

Beden Tablosu
Kadın
    Üstler & Dış Giyim
      BEDEN TABLOLARI